Svadba s nádychom prírody

Svadobné prípravy bývajú sakra makačka! Musíte vymyslieť svadobné dekorácie, vyladiť menu a zorganizovať zasadací poriadok a väčšinou u toho ešte v medzičase jednou rukou balíte svadobné oznámenia a druhú pečiete koláčiky. V dnešnom článku Vám prinášame pár tipov na to, čo budete potrebovať na svadobný obrad, na stôl, na hostinu a na fotenie, ale napríklad aj do výslužek a na pamiatku. A ak svadbu sami neplánujete, ale chystáte sa na ňu ako hosť, môžete sa inšpirovať nápadmi na originálne svadobné darčeky s vôňou dreva.

Svadba v prírodnom štýle je netradičný, ale veľmi populárny spôsob, ako urobiť z obradu a hostiny originálny a intímny zážitok. Milovníci prírody a vyznávači jednoduchého, čistého štýlu, môžu do svadobnej výzdoby zakomponovať akýkoľvek obľúbený prírodný prvok – okrem kvetov, ktoré nemôžu chýbať na žiadnej svadbe, môžete svadobné stoly ozdobiť rôznymi plodmi, šiškami, trávami, jutou, listami alebo napríklad kameňmi. Tieto prírodné motívy by ale samozrejme mali vládnuť nielen svadobnému stolu, ale aj ďalším dôležitým prvkom ako sú svadobné pozvánky a oznámenia, výzdoba svadobného sálu, štýl nevesty a ženícha a dokonca aj vzhľad svadobnej torty. Dominovať by potom mali prírodné materiály, predovšetkým drevo a prútie.

A vôbec nezáleží na tom, v akom ročnom období svadbu plánujete – aj na zimnej svadbe môžete všetko ladiť do nádychu prírody, stačí len pár šišiek, ihličie a cezmína. Jarnú výzdobu voľte s ohľadom na rozkvitajúcu krajinu (lipa, orgován, tulipány), na letnej svadbe nesmú chýbať lúčne kvety a prútený kôš plný čerstvého ovocia, k jesennej svadbe sa potom hodia šípky, gaštany a farebné lístie.

photos-by-lanty-rfS6oq6MWlU-unsplash

Nevesta, ženích a svadobný obrad

Zatvorte oči a predstavte si krásnu vílu. Má na sebe jednoduché, jemné šaty, vlasy jej voľne spadajú cez ramená a na hlave má venček z čerstvých kvetov. Usmieva sa. Vedľa nej stojí elegán s dreveným motýlikom vyvoňaný tak, že sú ženské slabé v kolenách a všetky babičky a tetušky utierajú slzy dojatia. Prstienky čakajú bezpečne u svedka v čarovnej drevenej krabičke, hostia vkladajú svadobné priania a finančné dary do pokladničky a ani fotograf sa na chvíľku nezastaví.

bantersnaps-y4bE8ST_CTg-unsplash

Svadobná hostina

Prvé momenty po obrade strávite v kruhu svojej rodiny a najbližších priateľov, a mali by ste sa tak cítiť čo najpríjemnejšie. Preto je dôležitý zasadací poriadok, stačí dať na stoly krásne drevené svadobné menovky, aby hostia hneď vedeli, kam sa posadiť. Na stoloch by tiež mali horieť sviečky, ktoré doplnia romantickú atmosféru a nějaký ten alkohol.

Svadobčanom nachystajte krabičku s fotkami zo začiatkov Vášho vzťahu a z detstva, aby sa mali nad čím rozplývať a umožnite im vyplniť pamätnú knihu hostí, nech potom máte niečo na pamiatku. Deti (a nielen deti) sa určite zabavia so svadobnými rekvizitami a vybláznia sa vo fotokútiku. Na stoly by ste rozhodne mali dať aj menu, ktoré sľubuje lahodnú hostinu. Po hostine už stačí len nakrájať tortu, na ktorého vrchol môžete naaranžovať vyrezávanú nevestu so ženíchom.

micheile-henderson-gnm2op0m2pw-unsplash

Po svadbe – výslužka & upomienky na pamiatku

Aj výslužka so svadobnými koláčikmi, makrónkami a sladkosťami ide krásne zabaliť do prírodného hávu. Môžete zvoliť napríklad rustikálne vrecúško alebo papierovú krabičku previazanú špagátom a ozdobenú dreveným príveskom.

Svadbu (v ideálnom svete :)) plánujeme raz za život a je nesmierne dôležité uchovať spomienky na tento významný deň. Najzásadnejšie býva svadobné video, ktoré si potom kedykoľvek pustíte a pripomeniete si, ako to neveste pristalo, ako neodolateľne vyzerala torta a ako sa vyviedlo počasie. Rovnako dôležité sú svadobné fotografie – tie stačí schovať do fotoalbumu či krabičky alebo si môžete vybrané fotografie zarámovať a zavesiť. Určite nevyhadzujte ani svadobné priania, v drevenom boxe veľa miesta nezaberú.

DSC_1947

Originálne svadobné dary

Ak sa na svadbu chystáte ako hosť, darujte novomanželom drevené svadobné želanie s osobným odkazom alebo básňou. A určite kúpte novomanželom aj prekrásny originálny svadobný dar. Čo tak drevená truhlička s finančným príspevkom, drevený podnos na raňajky do postele, prútený piknikový kôš či fľašu dobrého vína v rustikálnej drevenej krabici s vygravírovaným venovaním?

Na svoje si prídu aj svadobní profesionáli. Pre fotografov sú k dispozícii drevené USB disky, na ktoré možno vypáliť iniciály novomanželov. Odovzdané svadobné fotky na takomto flash disku dostanú úplne nový šmrnc.

 

 


 

Či už chystáte rustikálnu svadbu v stodole, na starom statku, vo vinárstve, na zrúcanine hradu, v zrube, na lúke alebo u Vás na záhrade, drevené dekorácie sú jasnou voľbou. Drevo pôsobí domáckym, teplým a útulným dojmom, a dodá Vašej svadbe čarovnú atmosféru.

Tím Drevobox.sk Vám rád pomôže vymyslieť svadobné dekorácie na mieru. Radi Vám vyrežeme z preglejky čokoľvek podľa Vášho želania. Do dreva tiež vypaľujeme. Stačí sa ozvať ????